Hakkımızda

 

Fethiye İşletme Fakültesi İşletme Bölümüne öğrenci alımı 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı itibariyle başlamıştır. Bölümümüz, yeni kampüsü, donanımlı binaları, yenilikçi ve deneyimli öğretim elemanı kadrosu ile öğrencilere üstün nitelikli ve fark yaratan bir eğitim sunmayı misyon edinmiştir. Bölümümüzün amacı kaliteli bir eğitim vermektir. Bunun için akademisyenlerimiz kendilerini sürekli geliştirir ve yenilerler.

İşletme bölümü kamu ve özel kesimin gereksinim duyduğu, çağdaş işletmecilik, girişimcilik ve yöneticilik formasyonu ve becerileriyle donatılmış insan kaynağını hazırlama ve yetiştirmeyi amaçlar. Öğrencilerini kamu ve özel sektöre yönelik olarak birçok alanda istihdam edilecek şekilde yetiştirir. İşletme Bölümünün etkileşim halinde olduğu paydaşlar; SPK, DPT, Sanayi Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Bankacılık Sektörü başta olmak üzere bakanlıklara bağlı çeşitli kurum ve kuruluşlar ile Üniversiteler, Araştırma Kurumları, Enstitüler şeklinde özetlenebilir.

Ayrıca Fethiye İşletme Fakültesi İşletme Bölümünü başarıyla tamamlayan öğrenciler belirli yeterlilikleri sağlamak koşuluyla diledikleri yükseköğrenim kurumlarında lisansüstü programlarında öğrenimlerine ve akademik kariyerlerine devam edebilirler.

Fethiye İşletme Fakültesi İşletme Bölümü sahip olduğu nitelikli öğretim elemanı kadrosu ile öğrencilerine en iyi şekilde eğitim-öğretim hizmetleri sunmaya çalışmaktadır. Bölümde teşvik destekli projeler yürütülebilmektedir. Bölümümüz, gerçekleştirdiği akademik çalışmalar ile entelektüel bilim dünyasına ve yetiştirdiği vasıflı öğrencilerle ülkemiz istihdam piyasasına ve bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkı yaratmaktadır.

Fethiye İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden aldığınız eğitim, yenilikçi ve büyümeye yol açan bilgi, beceri ve uzun vadeli vizyonu size sağlayacaktır. Üstün nitelikli bir kariyer geliştirmek için bir araçtan öteye, Fethiye İşletme Fakültesi İşletme Bölümünde edindiğiniz eğitim hayatınız tüm kariyerinizi şekillendirecek ve hayatınızı değiştirecektir.

Akademik Personel
AKTS Bilgi Paketi
Öğrenci Bilgi Sistemi
Yukarı Çık